Jak nakupovat

Jak nakupovat

Rádi vám poradíme s výběrem nejen matrací, ale i vhodné postele, roštů a lůžkovin.

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás na emailové adrese: info@postelino.cz nebo tel.: +420 776 776 774

Jak vybrat matraci

Jak vybrat matraci

Kvalitní spánek a stejně tak vhodné prostředí, které nám ho umožňuje, jsou základem zdravého životního stylu. Jak se vyspíme, určují zejména dva faktory:  správné vybavení ložnice a spánková hygiena.

 

Desatero zdravého spaní

1. Pouze matrace nestačí! Správná matrace je nejdůležitějším prvkem celého lůžka, k pohodlnému  spaní přispívá z 60 %. Nepostradatelným doplňkem matrace je lamelový rošt, který ovlivňuje kvalitu spánku z 25 % a prodlužuje životnost matrace. Z dalších 15 % působí na hodnotu spánku polštář a jiné doplňky.

2. Investice do zdraví - vyměňte starou matraci za novou. Matrace bychom měli obměňovat po 5 – 7 letech. Při výběru zohledněte pohlaví, věk a váhu. Obecně platí, čím vyšší váha, tím tužší matrace. S ohledem na Vaše klouby s přibývajícím věkem volte měkčí matraci.

3. Trápí Vás bolesti zad a kloubů? Ideální volba pro Vás je matrace s vrstvou líné pěny a latexu. Líná pěna nevytváří tlak na citlivá místa a mimořádně se přizpůsobí tělu. Výška paměťové pěny by všek neměla být vyšší než 4cm.

4. Máte s partnerem odlišné představy o tuhosti lůžka? Nevadí!  Řešením jsou partnerské matrace, kdy pouhým přetočením matrace si každý z vás vybere tuhost, která vyhovuje vašim potřebám.

5. Dopřejte si dostatek prostoru. Získejte matraci přímo na míru.Optimální délka matrace - lůžka by měla být o 20 až 30 cm delší než tělo spáče. Optimální šířka matrace - lůžka pro 1 spáče by měla být minimálně 90 cm, u dvoulůžka nejméně 160 cm.

6. Matrace nad polohovací rošt? Optimální volbou jsou latexové matrace, které se vyznačují extrémní pružností a tvarovou stálostí materiálu, proto nedojde k jejich deformaci ani při polohování.

7. Lůžko musí dýchat! Každé lůžko musí být prodyšné, aby se nevytvářelo prostředí pro výskyt roztočů, bakterií a plísní, které negativně ovlivňuje zdravotní stav.

8. Stále více lidí trápí  nejrůznější alergie. Proto jsme rádi, že pro ně máme řešení. Naše Antialergické matrace a potahy jsou vyrobeny z certifikovaných materiálů, které nejsou pro roztoče přirozeným prostředím. Matrace pro alergiky jsou tak velmi dobře odvětrávány, nevzniká vlhko, které roztočům vyhovuje a lůžko je tedy možné udržovat bez problémů čisté.

9. Starosti do ložnice nepatří. Stres a práce jsou největší příčiny nespavosti, proto je zanechte za dveřmi ložnice a dopřejte si před spaním uvolnění mysli například poslechem relaxační hudby.

10. Aby měl spánek správné osvěžující účinky, minimalizujte v ložnici světlo, hluk a další rušivé faktory, na noc nejezte, ani příliš nepijte. Nejvíce pro sebe můžete udělat malou procházkou před spaním. Procházka Vás uklidní, uvolní a bude se Vám daleko snáz usínat.