Je vám v noci horko? Víme, jak to napravit

17.05.2018 12:10
Jak vybrat letní přikrývku

Představa horké letní noci a velké teplé duchny k sobě moc nejde. Proto se nedivte, je-li vám v noci v létě horko. Stejně, jako nosíme zimní a letní bundu, měli bychom takto sezónně přistupovat i k lůžkovinám. Letní přikrývku budete milovat! Jak vybrat tu pravou, vám milerádi prozradíme.

Ještě před výběrem…

Než si objednáte novou přikrývku, zkuste si předtím říct, jakou teplotu máte po celý rok ve své ložnici. Bydlíte-li v panelovém domě, určitě budete mít jiné nároky než v ložnici starších domů z kamene, kde se topí v kamnech.

V paneláku si pak můžete díky ústřednímu topení dovolit sáhnout po univerzálnější přikrývce.

Hlavně pratelný materiál!

Ať už je teplo, nebo zima, přiznejme si, že v noci se dost potíme. A proto by vaše nová přikrývka měla jít prát, nejlépe doma v pračce. Vyhněte se materiálům, které se těžko perou. Mezi takové patří třeba peří, které navíc dráždí k alergiím. Ideální jsou umělá moderní vlákna, která vypereme na 60 °C. Tím je zbavíme nejen potu, ale i roztočů.

Ideálním kandidátem na vaši letní přikrývku je ta z dutého vlákna. Je možné ji často prát, je lehoučká, jemná a příjemně hřeje. Toho se nemusíte bát ani v létě, protože stačí vybrat správnou gramáž.

Tip! Pokud v létě chcete být pod lehčí přikrývkou, ale v zimě se rádi zachumláte, doporučujeme Double přikrývku - jde o dvě deky spojené provázkem.

 

A jaká je ideální gramáž letní přikrývky?

Přikrývku vyberte nejen podle materiálu a náplně. Klíčová je i gramáž. Náplně letních přikrývek mají ideálně 600-1200 g. To je ideální gramáž k tomu, abyste se v létě cítili v pohodě. 

Záleží ale samozřejmě na tom, jestli patříte mezi „zmrzlíky“ s věčně studenýma nohama, nebo mezi ty, kterým je stále horko. Každá přikrývka má u sebe, k čemu se hodí. A čím větší je gramáž, tím vám samozřejmě bude větší teplo.