Vyberte si správný polštář a vyspěte se do růžova

11.04.2018 12:33 Články
Jak vybrat polštář

Na dobrém polštáři se vám bude lépe spát a spánek bude zdravější. Krční páteř by neměla být zalomená nahoru ani dolů a zároveň vám musí být pohodlně. Kritéria, podle kterých budete vybírat, jsou tvar, spánková poloha a náplň polštáře. Ohled berte i na své zdraví.  

Kvalitní polštář musí:

  • Podepřít krční páteř v přirozené poloze. 
  • Odpovídat tomu, jak spíte. 
  • Být z hypoalergenních materiálů. 
  • Být pohodlný a přizpůsobivý. 

Klasický, nebo anatomický? To je základ 

První věc, kterou doporučujeme řešit, je tvar polštáře. Vybírat totiž budete mezi klasickým a anatomickým polštářem. Ten má tvar, který sleduje linii hlavy, krku a ramenou. Hodí se pro spaní na boku i zádech.  

Klasický polštář se zase hodí tehdy, kdy se vám spí lépe na břiše nebo když se častěji převalujete.

Co je to anatomický polštář?

Anatomické polštáře mohou vyřešit vaše problémy s bolestí hlavy, krční páteře i s nespavostí. Jsou tvarově navržené tak, že při spaní udržují hlavu ve správné poloze. Svaly a krční páteř se uvolní, a vy se dobře vyspíte.  

Obvykle jsou vyrobené z líné pěny, která velmi dobře reaguje na teplo a tlak. Polštář postupně měkne, a tím se přizpůsobí. Pružnější a tužší je pak studená pěna. Anatomické polštáře ale bývají naplněné také klasickými polyesterovými kuličkami, kousky pěny nebo vlnou.  

Anatomický polštář pro podporu páteře

Když se vám spí nejlépe:

  • Na břiše: pořiďte si raději měkký nízký polštář, aby se vaše páteř příliš nenamáhala. Ideální je naplněný mikrovláknem nebo hedvábím. Přizpůsobí se váze hlavy. 
  • Na zádech: lepší bude vyšší středně měkký polštář, ideálně anatomický. Na zádech musí být krční páteř v přirozené poloze a polštář musí podpírat krk a ramena. 
  • Na boku: na boku je vhodný vyšší a pevnější anatomicky tvarovaný polštář. Když spíte na boku, nesmí hlava viset ve vzduchu, a právě anatomický polštář je pro hlavu, krk a ramena ideální podporou.  
  • Když se převalujete: při častém převalování si vyberte přizpůsobivý polštář - středně měkký a středně vysoký s pevnou pružnou náplní.  

Pamatujte, že polštář budete chtít v budoucnu určitě prát. Proto ho vybírejte tak, abyste mohli jeho povlak dát snadno do pračky


Čím bude naplněný?  

Ať už jste, nebo nejste alergičtí, doporučujeme pořídit si polštář s náplní odolnou proti roztočům a dalším alergenům. Takové je například duté vlákno nebo paměťová pěna. Existují i polštáře uvolňující vonné esence, které pomáhají proti nespavosti.

Každá náplň umí něco. Některá absorbuje vlhkost, jiná zase zajišťuje podpírání páteře. Záleží tak na tom, co vám je nejpříjemnější.


 

Vybereme s vámi ideální polštář, napište nám

*
*
*